31 Sty

Wykład dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowie o tym, jak radzić sobie z nadciśnieniem

Jak zapewne wiecie, w ramach naszej ogólnopolskiej akcji "PROFILAKTYKA NADCIŚNIENIA" prowadzimy już od kilku miesięcy bezpłatne konsultacje, na których dowiedzieć się można co zrobić, aby uniknąć tej groźnej choroby, ale i jak radzić sobie, gdy ona już występuje.

To  jednak nie wszystko.

W zeszłą środę (30.01.2019r.) poprowadziłam wykład dla słuchaczyUniwersytetu Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie udowadniając, jak ważna jest dbałość o nasze serce.

Już w progu auli pozytywnie zaskoczyła mnie formująca sie frekwencja (sala była niemal pełna!), co utwierdziało mnie w przekonaniu, że problem jest bardzo powszechny wśód ludzi starszych (średnia wieku słuchaczy to około 65-75 lat). Kiedy na początku wykładu poprosiłam o zgłoszenie się osób, które maja problem z nadciśnieniem, zgłosili się niemal wszyscy...

Widzimy wyraźnie, że temat nadciśnienia dalej traktowany jest niestety przez środowisko po macoszemu.

Z tym większym zaangażowaniem starałam się więc wytłumaczyć zgromadzonym osobom, jakie są konsekwencje nieleczonego nadciśnienia czy jak powinno wyglądać prawidłowe ciśnienie krwi, ale także jak można sobie pomóc poprzez zbilansowane żywienie, aktywnośc fizyczną oraz redukcję używek i stresu.

Mam nadzieję, że moje słowa w krótkim czasie odbiją sie echem w postaci  polepszających się pomiaraów ciśnienia słuchaczy! :)

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe